05.06.2019
Galeria Domar Wrocław - 11. Noc z Design_em - Projekt: Człowiek

13 czerwca w Galerii Domar w Wrocławiu odbędzie się kolejna już 11 edycja Nocy z Designem, sa to coroczne wyjątkowe wydarzenia poświęcone współczesnemu wzornictwu. Tym razem przyglądać się będziemy jak wzornictwo wpływa na życie codzienne człowieka, jak dobry design nie tylko ułatwia, ale i uprzyjemnia życie.

Motyw tegorocznej edycji NZD to PROJEKT: CZŁOWIEK, czyli pochylenie się projektanta nad każdym aspektem ludzkiej codzienności, zarówno w odniesieniu do jego aktywności zawodowej, jak i kondycji fizycznej oraz psychicznej.  Takie holistyczne podejście do człowieka, zrozumienie nie tylko jego potrzeb funkcjonalnych, ale też emocji, marzeń, wagi etapów życiowych, stawia wzornictwo przed ogromnym wyzwaniem. Odpowiednio zaprojektowane przedmioty codziennego użytku powinny zauważalnie wpływać na komfort oraz jakość życia.
Podczas  11. Nocy z Design_em na pewno zobaczymy czołówkę wzornictwa polskiego a więc najnowsze kolekcje Jadwigi Husarskiej, Tomasza Augustyniaka, nową odsłonę TRE Tomka Rygalika, instalację Cristals Oskara Zięty, szkło Eli i Sebastiana Pietkiewiczów, ceramikę Bartka Mejora i Bogdana Kosaka, zabawne projekty  Bartosza Muchy, nowe dokonania Duetu Pawlak&Stawarski czy Agnieszki Bar. Ale to nie wszystko, specjalne kolekcje dedykowane Nocy z Designem zaprezentuje wrocławska Pracoffnia Tomasza Chołuja i Jerzego Gomółki, nie zabraknie wystawy Marek Dolnośląskich czyli prezentacji prac projektantów i firm z Dolnego Śląska. Swoje najnowsze prace zaprezentują uczelnie artystyczne z całej Polski.  Podziwiać będzie można unikatową  prezentację  wrocławskich projektów organowych. Na pewno zobaczymy kolejny projekt fotograficzny Pawła „Totoro” Adamca – „Królowie Lubelscy”. A wydarzeniem zupełnie bez precedensu będzie pokaz mody Wearable Art czyli „sztuki noszonej” z kolekcji alternatywnej projektantki mody, Niki Danielskiej, zdobywczyni jednej z głównych nagród  w światowym konkursie World of Wearable Art Awards 2018 w Nowej Zelandii. Nie zabraknie oczywiście warsztatów i konkursów.

Zapraszamy 13 czerwca w godzinach 19-24  zarówno na to wyjątkowe wydarzenie jak i do odwiedzenia naszego salonu.

Program oraz wiecej informacji

https://domar.pl/event/noczdesignem/