18.04.2019
Miasto designu – Mediolan.

W dniach 9-14 kwietnia byliśmy obecni na 58 już edycji targów, Salone del Mobile w Rho Fiera Milano.
Te Mediolańskie targi to jedno z najważniejszych i największych wydarzeń wnętrzarskich na świecie. Organizowane są od 1961 roku i są prawdziwym świętem projektantów, producentów i wszystkich miłośników wzornictwa. To tutaj tworzą się nowe trendy, które będą obowiązywać w kolejnych sezonach.

Poszukując ekskluzywnych produktów, doceniając wysokiej jakości wzornictwo pokonaliśmy chyba setki kilometrów w poszukiwaniu nowości, które docenią nasi klienci i które nadadzą wnętrzu niepowtarzalny charakter.

Tegorocznym targom towarzyszyły liczne wydarzenia, wystawy i inicjatywy rozrzucone po różnych dzielnicach Mediolanu.
W związku z nowym podejściem zapoczątkowanym Manifestem w 2018 roku, Salone del Mobile.Milano na cześć Leonarda da Vinci, w tym roku do swojego Manifestu dodało nowy termin “pomysłowość”.

Należy wykorzystać moc przyciągania, którą mają Mediolan i Salone del Mobile, oferując odwiedzającym nie tylko szeroką gamę produktów, ale przede wszystkim możliwość podjęcia refleksji nad relacją kreatywność a biznes. Przyglądając się słowom-kluczom zawartym w Manifeście i powracając do wartości, które sprawiły, że wydarzenie to stało się wiodącym w sektorze wzornictwa i osiągnęło poziom międzynarodowy, Salone wprowadza nowe słowo. Jest nim „pomysłowość”, rozumiana jako talent i umiejętność kreatywnego tworzenia i myślenia – powiedział Claudio Luti, prezes Salone del Mobile

Dołączenie słowa „pomysłowość” jest hołdem złożonym Leonardo da Vinci w okrągłą, 500 rocznicę jego śmierci. Wielki Mistrz opuścił Florencję, uważaną za kolebkę renesansu w 1482 roku, udając się do Mediolanu – miasta, które już wówczas znajdowało się w centrum jednego z najbardziej twórczych regionów tamtych czasów, niezwykle otwartego na rozwój technologiczny. Leonardo wiedział, że Ludovico Sforza będzie hojnym mecenasem, a on sam pracując przez ponad dwadzieścia lat jako artysta, architekt, inżynier i naukowiec, do dziś pozostawił ślady swej obecności w Mediolanie. Stał się mistrzem wszystkich twórców, „prekursorem związku między twórcą a przedsiębiorcą. Człowiekiem postępu, przyszłości i teraźniejszości, który przybył do Mediolanu właśnie w celu rozwinięcia relacji z formą tworzenia.”

Galeria zdjęć