• pl
 • nasze produkty

  Schowek
  0

  Blog

  Strona główna > Blog> > Chesterfield powrót

  Chesterfield

  Chesterfield
  Sofa i fotel Eva

   Jedną z najbardziej rozpoznawalnych klasycznych sof jest sofa Chesterfield.

  Jej historia sięga roku 1800 kiedy to po raz pierwszy użyto nazwy chesterfield do nazwania skórzanej sofy z głębokimi pikowaniami.

   Chesterfield
  Fotel Chester

   Za jej twórce uważa się lorda Filipa Stanhope, czwartego hrabiego Chesterfield ( 1694-1773). Zamówił on pierwszą skórzaną sofę z niskim oparciem i głębokim pikowaniem guzikami. Miała ona być tak skonstruowana, aby komfortowo siedzący w niej dżentelmen nie pogniótł sobie garnituru.

   Chesterfield
  VP 80 1 fotel

   Charakterystyczny mebel był przez wiele lat kojarzony wyłącznie z klubami dżentelmenów w dawnej Anglii. Przez ponad 200 lat inspirował wielu projektantów do tworzenia nowym sof, foteli, siedzisk i foteli bujanych, na bazie oryginalnego projektu. Klasyk posiada mocno wyprofilowane podłokietniki, dość twardą poduszkę na siedzisku, koniecznie obszytą kiedrą. Okrągłe drewniane nóżki – jest to jedyny drewniany element widoczny. Boki wykończone pinezką.

   sofa Chesterfield
  VP 80 1 Sofa

   Ten symbol brytyjskiego stylu wdarł się na salony w Stanach Zjednoczonych, Kanady i Australii. Myśląc o Chesterfieldzie od razu mamy przed oczami mahoniowy gabinet, w którym elegancko odziani panowie palą cygara i popijają brandy.

   Chesterfield
   Sofa Chester – czarna eko skóra

   To co kiedyś było zarezerwowane wyłącznie dla elit, dziś nadal jako forma wyrafinowanego luksusu jest coraz częściej spotykane w nowoczesnych domach oraz biurach. Nadal inspiruje twórców swoją formą i klasą. Obecnie możemy zaobserwować trend odchodzenia od klasycznej skóry naturalnej na rzecz skóry ekologicznej, weluru lub aksamitu.

   

  sofa Chesterfield
  Chester Sofa

   Niezależnie od trendów w nadchodzących latach, klasyczny Chesterfield na zawsze pozostanie ikoną.

   sofa Chesterfield
  Chester Sofa

  Wszystkie opinie
  Średnia ocena 0/5 na podstawie 0 opinii
  Komentarze
  Skomentuj ten artykuł jako pierwszydodaj opinie