• pl
 • nasze produkty

  Schowek
  0

  Blog

  Strona główna > Blog> Meble, podstawowe kategorie> Klasyczna bieliźniarka – zapomniany mebel powrót

  Klasyczna bieliźniarka – zapomniany mebel

  Klasyczna bieliźniarka.

  Szafa 6859 z oferty Rad-Pol
  6850 Szafa

   Jeszcze nasze babcie pamiętają czym były i do czego służyły w domach bieliźniarki. Nazwa ówcześnie jest dość myląca, ponieważ kojarzy się z bielizną osobistą. Natomiast klasyczna bieliźniarka służyła do przechowywania bielizny pościelowej, obrusów, serwet. Najczęściej był to mebel o wysokości około 150 cm i szerokości 100 cm. W większych domach mogły być wysokie jak szafy ubraniowe. Wewnątrz znajdowały się półki i szuflady. Obecnie rolę bieliźniarki przejęły kredens oraz bufet.

   Komoda 6849 z oferty RAD-POL
  6849 Komoda

   Widzimy coraz większe zainteresowanie klasycznym wystrojem w tym typowymi bieliźniarkami. Włoscy producenci wyszli naprzeciw oczekiwaniom klientów i proponują różne modele oraz możliwość indywidualnego doboru koloru i wykończenia. Meble są wzorowane na antykach z dbałością o każdy detal.

   Witryna i Lustro z oferty RAD-POL
   TAR5461 Witryna TAR5475 Lustro

   Jeśli bieliźniarka musi spełniać różne funkcje mebla w salonie wybierzmy szafę z witryną. Doda to lekkości i dodatkowo da przestrzeń na przechowywanie ozdobnych elementów jak kieliszki lub porcelana.

   Witryna włoska z oferty RAD-POL
  797MM Witryna

   

  Witryna włoska z oferty RAD-POL
  TAR5461 Witryna

   Jeżeli bieliźniarka ma być ustawiona w przedpokoju powinna zajmować jak najmniej powierzchni.

  Umiejscowienie jej w tym miejscu sprawi, że wszyscy domownicy będą mogli swobodnie z niej korzystać.  Wybierzmy mebel płytki na tyle, aby nie zajmował przestrzeni. Z delikatnymi uchwytami przylegającymi do drewna, by komfortowo przy niej przechodzić. Dodatkowo na jej blacie możemy ustawić dekoracje lub zawiesić nad nią lustro.

   

   włoska szafka z oferty RAD-POL
   822MM Szafka wysoka

   Jeśli wolimy niższy mebel, możemy wybrać klasyczną komodę. Rewelacyjnie spełni swoje zadanie jako bieliźniarka. Jej niewielkie wymiary pozwalają na ustawienie jej w dowolnym miejscu. Może służyć zarówno jako mebel dodatkowy w jadalni lub nawet jako szafka pod telewizor. Świetnie też będzie wyglądać w klasycznej łazience. Na blacie możemy ułożyć koszyki z kosmetykami a dodając niewielki puf stworzymy toaletkę.

   Witryna włoska z oferty RAD-POL
   6441 Komoda

   Przy dużej ilości ręczników oraz pościeli najlepszym wyborem będzie wysoka szafa z mnóstwem półek wewnątrz. Szafy dodatkowo pomogą nam w posegregowaniu bielizny. Tego rodzaju mebel najlepiej ustawić w sypialni obok szafy ubraniowej.
  W jadalni, w rogu możemy wysoką bieliźniarkę, a obok niższy bufet. Razem stworzą spójny wystrój klasycznego wnętrza.

   stylowa szafa z oferty RAD-POL
  TAR122 Szafa

   

  stylowa szafa z oferty RAD-POL
  7185 Szafa

  Wszystkie opinie
  Średnia ocena 0/5 na podstawie 0 opinii
  Komentarze
  Skomentuj ten artykuł jako pierwszydodaj opinie