• pl
 • nasze produkty

  Schowek
  0

  Blog

  Strona główna > Blog> Kącik melomana i nie tylko> Klasyczny kącik melomana powrót

  Klasyczny kącik melomana

  Szafka na płyty CD 1721/MM
  Szafka na płyty CD 1721/MM
  zobacz w sklepie
  Szafki na płyty CD 111/MM i 112/MM
  Szafki na płyty CD 111/MM i 112/MM
  zobacz w sklepie
  Szafka RTV LE V401/A
  Szafka RTV LE V401/A
  zobacz w sklepie
  Fotel 106/K
  Fotel 106/K
  zobacz w sklepie

  Muzyka relaksuje i wprowadza w dobry nastrój. Bardzo wiele osób ma pokaźne kolekcje płyt CD lub winylowych. Chcąc stworzyć swój kącik lub całe pomieszczenie, by oddać się swojej pasji warto zadbać o funkcjonalność mebli i estetykę.

  Szafki na CD

  Mamy tutaj szereg różnych możliwości. Możemy skorzystać z płytkich witryn lub specjalnie zaprojektowanych regałów z przegródkami na płyty. Jeśli w naszej kolekcji znajdują się również płyty DVD lub wydania kolekcjonerskie w tekturowych opakowaniach, wybierzmy szafkę, w której znajdują się również wyższe półeczki. Możemy wybrać także mebel wielofunkcyjny, np. połączoną szafkę pod TV z miejscem na płyty i szufladą.

  funkcjonalne meble z litego drewna

  Regał na CD 1723/MM, Regał na CD1722/MM,  Szafka pod TV Mir M498


  Jeżeli chcemy ochronić naszą kolekcję przed kurzem, wybierzmy szafkę zamykaną lub z szufladami. Sprzwdźmy przed zakupem jaka jest szerokośc oraz głębokość szuflady. Pozwoli nam to na oszacowanie ile sztuk płyt się w niej zmieści. Ponieważ szafki na płyty CD są z reguły płytkie, maksymalnie około 25-30 cm zmieszczą się w każdym pomieszczeniu. Wypełnią pustą przestrzeń w salonie, lub niewielką wnękę w sypialni. Przy braku wolnej ściany idealnie sprawdzi się obrotowa szafka na kółkach w formie stolika. Na jej blacie możemy odstawić filiżankę lub postawić gramofon, radio. Jest to także ciekawy element dekoracyjny.

  meble RTV

  Szafka pod TV 505/MM, Regał na CD 109/MM, Regał na CD 111/MM, Regał obrotowy na CD 1721/MM

  Fotel

  Kolejnym istotnym meblem jest oczywiście wygodny fotel. Prócz klasycznych modeli z wygodnym profilowaniem w plecach oraz odpowiednim nachyleniem siedziska, idealnie sprawdzą się modele tzw. Lazyboy. Czyli fotel z wysuwanym podnóżkiem i w niektórych modelach regulowanym zagłówkiem.

  fotele dla melomana

  Fotel F25 Jennifer, Fotel Sat 833 Tweed Open


  Wybierzmy model odpowiedni do nas gabarytowo. Dla wyższej osoby warto wybrać siedzenie na wysokości około 45 cm oraz głębokości siedziska około 50 cm. Jeśli wolimy klasyczne wnętrza możemy wybrać uszaka z dostawianym pufem. Schowamy w nim np. koc lub poduszkę. Stawiając na nim tacę zyskamy stolik kawowy.

  wygodny fotel tapicerowany

  Fotel Berger

  Gramofony i radia retro

  To także jest ważny element wnętrza. Gramofon z ogromną tubą musi mieć odpowiedni stolik. Stabilny, dobrze jak ma dodatkową szufladkę lub półkę, gdzie odłożymy akcesoria np. pilota, czy zapasowe igły. Taki zestaw przyciągnie uwagę każdego odwiedzającego nas gościa.

  meble do kąciku melomana

  Gramofon Floryda, Radio Arizona, Stolik okrągły 8320


  Jeśli jesteśmy fanami radia, proponuję stylowe radio retro z funkcją odtwarzania muzyki z mp3. Niektóre modele posiadają dodatkowo wbudowany odtwarzacz płyt CD.

  Wszystkie opinie
  Średnia ocena 0/5 na podstawie 0 opinii
  Komentarze
  Skomentuj ten artykuł jako pierwszydodaj opinie