• pl
 • nasze produkty

  Schowek
  0

  Blog

  Strona główna > Blog> Kuchnie> Kuchnia w stylu retro powrót

  Kuchnia w stylu retro

  Kuchnia w stylu retro to marzenie wielu osób. Nic dziwnego, skoro stylizowane meble kuchenne sprawiają, że wnętrze staje się niezwykle przytulne i nabiera charakteru. W takim pomieszczeniu nie tyko z przyjemnością chce się gotować i przygotowywać posiłki, ale także spędzać czas podczas spotkań z przyjaciółmi lub rodziną. Coraz popularniejsze kuchnie w stylu retro to wyraz pewnej tęsknoty za stylowymi meblami, które miały duszę. Kuchnie w stylu retro zachwycają prostotą, inspiracjami czerpanymi z natury i klimatem rodem z dawnych epok.

  Kuchnia Imperial Bianco

  Meble do kuchni w stylu retro

  Meble do kuchni w stylu retro powinny swoją stylistyką nawiązywać do dawnych trendów wnętrzarskich. Warto postawić tu na meble drewniane, najlepiej w jasnych, słonecznych barwach (naturalnego drewna lub białe, beżowe). Dobrze będą wyglądały także przybrudzone pastele. Fronty w kuchniach retro zwykle są ozdobne z wyżłobieniami, rzeźbione lub z ramkami. Ważne są także szczegóły i elementy ozdobne. Uwagę powinny przykuwać klamki i uchwyty stylizowane na starsze, czyli w kolorze brudnego złota lub mosiężne. Mogą to też być ozdobne gałki ceramiczne z gustownymi kwiatowymi dekorami. Dawne formy mebli przejawiają się w inspirowanych nimi dzisiejszych meblach. Stół w stylu retro powinien mieć toczone nogi. Szafki kuchenne natomiast dobrze jeśli cechować się będą gzymsami i szprosami. Półki mogą być rzeźbione lub zdobione. 

  Stół rozkładany LE M1396


  Meble kuchenne w stylu retro to przede wszystkim stylowe kredensy i witryny z przeszklonymi frontami, które pięknie wyeksponują zabytkową porcelanę lub talerze. Górną część zabudowy kuchennej mogą stanowić otwarte półki. Na nich również można postawić stylizowaną zastawę stołową, co jeszcze bardziej podkreśli klimat całej aranżacji.

  Kuchnia Imperial Rosa

  Akcesoria i dodatki w kuchni w stylu retro

  Decydując się na kuchnię w stylu retro warto pamiętać, że nie tylko meble, ale także akcesoria i ozdoby powinny być zgodne z tą stylistyką. Można skorzystać ze stylizowanego na dawny, sprzętu AGD i zlewozmywaka. Charakteru nada także okap przypominający wyciąg nad starym piecem chlebowym. Można też pokusić się o nowoczesną kuchnię gazową z piekarnikiem z drzwiczkami, które przypominają stare piece kuchenne. Pozwoli to na korzystanie ze zdobyczy współczesnej techniki przy jednoczesnym zachowaniu starego stylu wystroju wnętrza. 
  Ważnym elementem dekoracyjnym w kuchni w stylu retro będą też lampy. Stylowa lampa, która swoim designem nawiązuje do dawnego oświetlenia, dopełni całości. Warto wybrać lampy stylizowane, które swoim wyglądem nie będą ustępowały pierwowzorowi sprzed lat. Do kuchni retro doskonale wpasują się lampy metalowe, emaliowane oraz mosiężne. Klosze powinny być duże tak by dawały dużo światła kierunkowego. Można wybrać też lampy w stylu retro, które zamiast abażura mają żarówki w kształcie świeczek. Takie oświetlenie stworzy wyjątkowe i niezwykle klimatyczne wnętrze przypominające kuchnie, które oświetlane były blaskiem świec. Dobrze będą wyglądać także stylizowane (np. na dawne lampy naftowe) kinkiety, które dadzą oświetlenie punktowe i pozwolą zaakcentować wybrane miejsca w kuchni.

  Kinkiet 230/K1 L

  Wykończeniem całości będą drobne elementy w postaci ściereczek z dekoracjami najlepiej haftowanymi, a także wszelkie porcelanowe dzbanki, filiżanki, kubeczki itp. Dobrze będą prezentowały się także powieszone na haczykach chochle, łyżki do odcedzania i inne tego typu przedmioty. Jeśli dodatkowo będą mięć piękny miedziany kolor, kuchnia będzie prezentowała się niezwykle gustownie i stylowo. Nie bez znaczenia jest też stylistyka ścian. Do stylu retro będą pasowały małe płytki ceramiczne lub mozaika. Można też zostawić tą powierzchnię tylko pomalowaną na odpowiedni kolor przy użyciu, np. farby ceramicznej.

  Patera P-12-K2-95

  Kuchnia w stylu retro kojarzy się z miłą, rodzinną atmosferą, która dawniej wiązała się ze wspólnym gotowaniem i spożywaniem posiłków. Subtelne zestawienie mebli w stylu retro i dekoracyjnych elementów przywołuje na myśl sielankowe obrazy, które dziś widzimy tylko na fotografiach. Stylowy kredens, duży drewniany stół i gustowne krzesła ustawione wokół niego to tylko niektóre z cech charakterystycznych dla kuchni w starym stylu.

  Wszystkie opinie
  Średnia ocena 0/5 na podstawie 0 opinii
  Komentarze
  Skomentuj ten artykuł jako pierwszydodaj opinie