• pl
 • nasze produkty

  Schowek
  0

  Blog

  Strona główna > Blog> Meble, podstawowe kategorie> Luksusowe wnętrze – podpowiemy jak je urządzić powrót

  Luksusowe wnętrze – podpowiemy jak je urządzić

  Salon Arr Sipario
  Salon Arr Sipario
  zobacz w sklepie
  Sypialnia Ginevra Piu
  Sypialnia Ginevra Piu
  zobacz na stronie
  Stół Nolita Piu
  Stół Nolita Piu
  zobacz na stronie
  Jadalnia Arr Modigliani
  Jadalnia Arr Modigliani
  zobacz na stronie

  Przy projektowaniu luksusowego wnętrza najważniejszą rzeczą, od której powinniśmy zacząć, jest wybranie odpowiedniego stylu według własnego gustu. Na takiej bazie dobierzemy odpowiednie meble, oświetlenie oraz dodatki. Projektowanie nowego lub przerabianie starego domu powinno być przede wszystkim pasjonującą przygodą. Tworząc luksusowe wnętrze musimy zawsze pamiętać, że to my tam będziemy mieszkać i ma ono służyć nam, a nie odwrotnie.

  Wysoka jakość materiałów

  Eleganckie i luksusowe wnętrze to przede wszystkim najwyższa jakość materiałów. Czasem warto zainwestować w zaledwie kilka ekskluzywnych mebli by stworzyć oszałamiające wnętrze. Precyzja wykonania, szlachetność drewna, doskonałe proporcje są zauważalne od razu. Tanie odpowiedniki włoskich mebli, pomimo podobnego wyglądu różnią się mnóstwem szczegółów. Ulegają one także bardzo szybkiemu zużyciu, widoczne przetarcia tapicerki lub rysy w zbyt miękkim drewnie uwidaczniają się po bardzo krótkim czasie użytkowania. Luksusowe meble to kształt, design i jakość materiałów z jakich są zbudowane i wykończone.

  meble włoskieKolekcja Ginevra

  Rozmieszczenie mebli

  Przy aranżacji luksusowego wnętrza warto zastanowić się dłuższą chwilę nad odpowiednim doborem gabarytów mebli. Ścieżki poruszania się po pomieszczeniu podzielą nam strefy. Wpierw ustawmy duże meble. Warto, żeby każdy z nich miał odrobinę „oddechu” we wnętrzu. Sofa wciśnięta w róg wyda się za duża i nieforemna. Niektóre meble, poza funkcją praktyczną, pełnią bardzo ważną funkcję estetyczną. Podświetlone witryny rozjaśnią ciemny kąt, natomiast lustro w witrynie doda pomieszczeniu głębi. Bardzo ozdobne meble, z ornamentami bądź bogatym rzeźbieniem powinny być ustawione samodzielnie, tak by skupiać uwagę tylko na nich. Harmonia jest cechą charakterystyczną dla luksusowych wnętrz.

  włoskie meble
  Kolekcja Sipario

  Luksusowe oświetlenie

  Luksusowe oświetlenie jest jak biżuteria w naszych wnętrzach. Musimy pamiętać, żeby podkreślało ważne punkty jak np. stół w salonie, ale także architekturę pomieszczenia: belki, wysoki sufit, gzymsy. Tak jak w przypadku mebli, ważne są materiały. Mosiądz, szkło, kryształ, tkanina, drewno zawsze wygrają ze sztucznym plastikiem i tanim kryształem. Mocny akcent w postaci żyrandola i do tego delikatne, filigranowe kinkiety, zwiewne lampy stołowe będą pasować do eleganckiego wystroju. Oświetlenie choć zwyczajowo wybierane jako ostatni element aranżacji powinno być uwzględnione jako priorytet jeszcze na etapie prac budowlanych. Warto zapewnić odpowiednią ilość podłączeń i już wcześniej zaplanować oraz dobrać odpowiednie oprawy.

  meble włoskieKolekcja Nolita 

  Luksusowe wnętrze to jakość i przemyślane decyzje. Lepiej zainwestować w mniejszą ilość, ale idealnie wykonanych mebli. Aranżacja może być bardziej nowoczesna lub klasyczna, nie ma znaczenia jaki styl preferujemy. Ważne są materiały, kształty i nadanie indywidualnego charakteru wnętrzu. Spójna całość, harmonijne przejścia z jednej strefy do drugiej to klucz do sukcesu. Trzymajmy się jednego obranego kierunku i powielajmy podobną kolorystykę, zdobienia w każdym pomieszczeniu. Dzięki temu uzyskamy harmonijne, eleganckie, a przede wszystkim luksusowe wnętrze.

   

  Wszystkie opinie
  Średnia ocena 0/5 na podstawie 0 opinii
  Komentarze
  Skomentuj ten artykuł jako pierwszydodaj opinie