• pl
 • nasze produkty

  Schowek
  0

  Blog

  Strona główna > Blog> > Meble Chesterfield styl, który pasuje do każdego wnętrza powrót

  Meble Chesterfield styl, który pasuje do każdego wnętrza

  Sofa oraz fotele Chesterfield to ikony mody w świecie mebli i aranżacji wnętrz. Ich charakterystyczną cechą są guziki, które tworzą liczne pikowania na oparciach oraz siedzisku. Drugim znakiem rozpoznawczym jest równa wysokość oparcia siedziska oraz bocznych podłokietników, które są zaokrąglone. Chesterfield kojarzy się z elegancją, dobrym stylem i angielskimi dżentelmenami. Pierwowzór powstał w Anglii na początku XIX wieku na zlecenie angielskiego hrabiego. Wykonywany był jedynie w dwóch kolorach – czarnym i brązowym, ze skóry licowej. Obecnie projektanci umieszczają tego typu meble w pomieszczeniach eklektycznych, jednak ich wzór pasuje do każdego stylu, dlatego warto poznać ich historię i lepiej się im przyjrzeć.

  Historia mebli skórzanych Chesterfield'ów

  Hrabia Philip Stanhope fot. Wikipedia.org

  Hrabia Philip Stanhope fot. Wikipedia.org

  Sofy i fotele prawdopodobnie swoją nazwę zawdzięczają hrabiemu Chesterfield - Philipowi Stanhope, który to w XVIII wieku zlecił rzemieślnikowi wykonanie mebla, który nie będzie gniótł ubrań. Fotel miał być nie tylko wygodny, ale też zapewniać odpowiedni odpoczynek dla dżentelmena i pozwalać na siedzenie z wyprostowanymi plecami. Prototyp okazał się ideałem, a z biegiem czasu nie tracił na swoich walorów, a wręcz przeciwnie tylko zyskiwał. Wnętrzarska spuścizna Philipa Stanhop’a  zyskała miano wyszukanego i wytwornego stylu. Fotele i sofę zaczęto umieszczać we wszystkich londyńskich klubach dla dżentelmenów, a wraz z rozrastaniem się Imperium Brytyjskiego meble rozprzestrzeniły się po całym świecie.

  Sofa Chesterfield dziś

  Styl Chesterfieldpoczątkowo był stałym elementem wyposażenia wnętrz epoki wiktoriańskiej. Dawniej sięgali po niego arystokraci oraz wysoce postawieni urzędnicy. Obecnie dostępny jest dla wszystkich - co więcej dzięki ponadczasowej formie idealnie współgra z wnętrzami urządzonymi w stylu nowoczesnym, glamour, loftowym czy minimalistycznym, które lubią nietuzinkowe połączenia. Sofy i fotele umieszczone w otoczeniu prostych dodatków mogą być kluczowym punktem i grać pierwsze skrzypce. W ofercie salonów Rad-Pol można znaleźć meble Chesterfield w nowoczesnej formie, od całkiem niskich, po wysokie. Wybrane komplety różnią się od siebie szerokością i głębokością siedziska czy wysokością oparcia. Do wyboru są różnego rodzaju obicia. Od skórzanych poprzez welurowe.

  Sofa Cs Chester

  Sofa 450/K Chesterfield

  600N/Chesterfield

  Sat Eva Chesterfield

  Fenomen stylowych Chesterfild'ów

  Innowacyjność mebli Chesterfild polega na tym, że świetnie prezentują się w salonie jak i gabinecie, pokoju dziennym czy biurze. Dzięki nim każde pomieszczenie, w którym się znajdą, zyska charakter i „pazur”. Łączą w sobie elegancję, klasykę oraz wysoką jakość wykonania. Dzięki temu są najczęściej wybieranymi modelami mebli w wielu stylowych mieszkaniach.

   

  Wszystkie opinie
  Średnia ocena 5/5 na podstawie 1 opinii
  Komentarze
  Ewa04.05.2020
  garść ciekawych informacji :)
  pozdrawiam