• pl
 • nasze produkty

  Schowek
  0

  Blog

  Strona główna > Blog> Kuchnie> Otwarta Kuchnia nowoczesna powrót

  Otwarta Kuchnia nowoczesna

  Otwarta na salon lub jadalnię kuchnia nowoczesna to jeden z trendów, które od lat utrzymują się na fali popularności. Taka aranżacja nowoczesnej kuchni zapewnia otwartą przestrzeń, w której nic nas nie ogranicza ani nie przytłacza. Dostęp do wielu źródeł światła i przestronność to idealne warunki, by miło spędzić czas, jednocześnie gotując i rozmawiając z gośćmi. To rozwiązanie jest nie tylko modne, ale i bardzo funkcjonalne. Podobną popularnością cieszą się nowoczesne kuchnie z wyspą. W takich aranżacjach zacierają się granice między dwoma wnętrzami. To sprawia, że podczas aranżacji, warto spojrzeć na kuchnię z salonem jak na jedną spójną całość. Aby obie strefy do siebie pasowały powinny mieć, więc taki sam styl. Dobranie odpowiednich mebli i wyposażenia jest kluczowe dla zachowania wrażenia przestronnego i harmonijnego wnętrza. 


  Do nowoczesnej, otwartej kuchni świetnie pasują meble o prostych, minimalistycznych konstrukcjach. Dużą popularnością cieszą się białe kuchnie nowoczesne. Wykonane są one z wysokiej jakości materiałów, wśród, których dominują płyty z połyskiem. Nowoczesne kuchnie lakierowane dają wrażenie luksusu, a jednocześnie potęgują jasność i przestronność pomieszczenia.Taka otwarta kuchnia z salonem, staje się wówczas najbardziej reprezentatywną częścią domu, w której chętnie gościmy rodzinę i znajomych. Białe, nowoczesne kuchnie świetnie sprawdzą się zwłaszcza w kawalerkach i małych ciemnych mieszkaniach. Nie będą przytłaczać pomieszczenia, a dodatkowo je rozświetlą. Połyskujące, białe fronty szafek o gładkiej powierzchni optycznie powiększą pomieszczenie. Taki trik stosuje się także w przypadku tzw. ślepych kuchni bez okien. Dzięki połączeniu z salonem takie pomieszczenie zyskuje dostęp do naturalnego światła. A aranżacja kuchni na biało wzmacnia ten efekt. 

  Kuchnia Mela Caffe

  Bardzo dobrym rozwiązaniem na zaaranżowanie połączenia kuchni z salonem lub jadalnią jest zastosowanie w wystroju wnętrza wyspy kuchennej. Stanie się ona przegrodą oddzielającą dwie strefy, a jednocześnie dodatkowym miejscem do spożywania posiłków i blatem roboczym. Jej głównym zadaniem jest oddzielenie kuchennej strefy roboczej od strefy wypoczynku w salonie. Nowoczesna kuchnia z wyspą jest, wiec bardzo praktyczna, a jednocześnie efektowna. Pod blatem wyspy kuchennej często zostają umieszczone szafki. To doskonałe miejsce do przechowywania różnych akcesoriów kuchennych.

  Kuchnia Telera Bianco

  Niezwykle prezentuje się też nowoczesna kuchnia z drewnem. Kuchnia, której niektóre elementy są drewniane, np. fronty szafek lub blaty, ociepla pomieszczenie i dodaje mu przytulności. Świetnie wyglądają kuchnie łączące blaty na wysoki połysk z drewnianymi frontami. Stanowi to niejako połączenie klasyki z nowoczesnością w eleganckim wydaniu. Takie nowoczesne kuchnie z pewnością zadowolą miłośników tradycjonalizmu, którzy chcą go przenieść do współczesnych wnętrz. Sprawia to, że nowoczesne wnętrze nie jest zbyt surowe i zimne. W tym przypadku sprawdzają się też odważniejsze połączenia kolorystyczne np. butelkowa zieleń blatów z jasnym wybarwieniem drewnianych frontów szafek. 

  Kuchnia Telera Noce Chiaro


  Nowoczesna kuchnia otwarta na salon to dobre rozwiązanie dla osób towarzyskich lubiących gotowanie w otoczeniu rodziny i przyjaciół. Otwarta, niczym nieskrepowana przestrzeń, sprzyja dobremu samopoczuciu i tworzeniu się pozytywnej energii. Wspólna przestrzeń wspaniale integruje. Dodatkowo odpowiednie meble i wyposażenie sprawiają, że jest to bardzo funkcjonalne miejsce. Świetnym przykładem jest tu wspomniana wcześniej wyspa kuchenna, która w otwartej kuchni może spełniać kilka funkcji. 

  Wszystkie opinie
  Średnia ocena 0/5 na podstawie 0 opinii
  Komentarze
  Skomentuj ten artykuł jako pierwszydodaj opinie