• pl
 • nasze produkty

  Schowek
  0

  Styl eklektyczny we wnętrzach

  Styl eklektyczny to przepełniona osobliwym charakterem mieszanka różnych trendów. W tym przypadku tradycja niejako przeplata się z nowoczesnością przy zachowaniu pełnej spójności stylistycznej. Eklektyzm to domena współczesnych aranżacji, które wyróżniają się niezwykłym klimatem i charakterem. Ryzykowne połączenia, które z pozoru mogą wydawać się chaotyczne i nieprzemyślane, tak naprawdę pozwalają stworzyć oryginalne i niepowtarzalne wnętrze. Stosując w jednym miejscu różne style, faktury, rodzaje drewna i dodatki dekoracyjne można stworzyć ponadczasowy design pełen ciepła i przytulności. Aranżacja w stylu eklektycznym to nie tylko miks starego z nowym, ale także jasnego z ciemnym, czy miękkiego z twardym. Ten styl jest właściwie nieograniczony, a dzięki temu nigdy nie będzie nudny lub monotonny.

  Salon Arr Diamante

  Eklektyzm w aranżacji wnętrz

  Umiejętne łączenie różnych stylów i ich elementów to charakterystyka stylu eklektycznego. Skrajne zestawienia współczesnych trendów z tymi z duchem przeszłości, wymagają jednak skrupulatnego przemyślenia tak, aby efekt końcowy zachwycał i budził podziw. Nie chodzi o to, by postawić obok siebie kilka przypadkowych mebli, ale dobrać je tak, by pomimo pozornej różnicy miały wspólny mianownik. Można w tym przypadku zdecydować się na jeden wiodący i dominujący styl w pomieszczeniu i dobrać do niego elementy lub dodatki o innym designie. Takie wnętrze z pewnością nie będzie sprawiało wrażenia przypadkowego tylko przemyślanego i gustownego. W stylu eklektycznym dobrze wygląda zestawienie starego z nowym. Mozaika różnorodnych mebli, detali i faktur powinna dać spójną i harmonijną całość. Eklektyzm to świetne rozwiązanie dla tych, którzy lubią lekki, kontrolowany chaos i odważne zestawienia. Nie wyklucza on też tych, którzy wolą stonowaną kolorystykę i zachowawczy wystrój wnętrz. To uniwersalny styl, który można dopasować do każdego gustu. Aranżując mieszkanie w stylu eklektycznym warto postawić na jeden motyw przewodni może być to kolorystyka, materiały lub tekstury. Następne dobierając meble i dodatki, dobrze jest zachować odpowiednie proporcje – tak, aby większość stanowił styl bazowy. Resztę mogą dopełniać różne inne style.

  Jadalnia A300.F205.02BS

  Meble nowoczesne i te z "duszą" w jednym wnętrzu

  Podstawę aranżacji eklektycznej powinny tworzyć meble, które jasno nawiązują do konkretnej epoki. Doskonałym wyborem okażą się antyki, które jako najbardziej charakterystyczny wyznacznik czasu świetnie skomponują się z nowoczesnymi, a nawet designerskimi akcentami. Do minimalistycznego wnętrza można w tym przypadku wstawić rustykalną szafę, a do mebli w stylu skandynawskim dobrać nowoczesne detale i dodatki. Dominować tu mogą jasne kolory, naturalne materiały i duża ilość światła. Dopełnieniem będzie fabryczna lampa z miedzianym kloszem w stylu industrialnym, oraz stary stół z ciemnego naturalnego drewna w charakterystyczny dla stylu prowansalskiego.

  Szafa LE M0900

  Lampa C253

  Decydując się na pięknie zdobione meble retro można zyskać pałacową odsłonę nowoczesnego wnętrza. Warto postawić na szlachetne kolory takie jak: złoto, srebro, klasyczna biel lub czerń. Można zastosować je w dodatkach - ozdobne żyrandole lub bogato zdobione ramy luster. Meble z naturalnego drewna połączone z marmurem i szkłem dadzą ciekawy efekt wizualny. Dobrym przykładem są aranżacje zabytkowych dworkowych wnętrz w przypadku, których miejsce z historią wpuszcza do siebie elementy nowoczesności, by stworzyć niebanalny klimat przestrzeni. Bogato rzeźbione i masywne meble można zestawić z nowoczesnymi wytapetowanymi w graficzne wzory ścianami. Do tego stolik ze szklanym blatem na metalowej podstawie w otoczeniu tapicerowanych pikowanych na siedzisku puf stylizowanych na barokowe.

  Sypialnia LE M0377

  Eklektyzm to doskonałe rozwiązanie dla ludzi wielu pasji i zainteresowań. Tworząc go mamy gwarancję, że zawsze będzie modny, niezależnie od zmieniających się trendów, a i w razie potrzeby dużo łatwiej i szybciej można przeprowadzić jego dyskretną metamorfozę. Wystarczy wtedy pozostając przy stylu bazowym zmienić części go dopełniające.

  Wszystkie opinie
  Średnia ocena 0/5 na podstawie 0 opinii
  Komentarze
  Skomentuj ten artykuł jako pierwszydodaj opinie